Garmin Lily to najnowszy smartzegarek amerykańskiego producenta, który z pewnością zainteresuje niejedną kobietę. Zegarek występuje w dwóch wersjach: Classic oraz Sport, a przyszłe użytkowniczki mogą wybierać aż z sześciu wersji kolorystycznych.

Smartwatch wyróżnia się delikatnym, subtelnym wyglądem. Widać w nim inspirację klasycznymi, biżuteryjnymi zegarkami. Jest to zegarek z najmniejszą kopertą z całej oferty urządzeń Garmina. Ekran LCD otoczony jest 34-milimetrową kopertą, a wymienne paski mają szerokość 14mm. Garmin Lily ma metaliczną tarczę ozdobioną ciekawym, wzorzystym motywem. Wyświetlacz aktywuje się podczas korzystania z funkcji smartwatcha i znika, kiedy nie jest używany.

Zegarek posiada funkcje monitorowania zdrowia i kondycji, znane już z wcześniejszych urządzeń firmy Garmin. Nie zabrakło w nim praktycznych funkcji, pomagających kontrolować stan zdrowia kobiet. Monitorowanie cyklu miesiączkowego oraz ciąży pomagają rejestrować objawy wraz z pozostałymi danymi zdrowia w aplikacji Garmin Connect. Użytkowniczki ucieszy z pewnością obecność całodobowego śledzenia częstotliwości oddechu, poziomu stresu, pulsoksymetru, czy monitora jakości snu.

Gotowe plany ćwiczeń oddechowych pozytywnie wpłyną na poziom zrelaksowania i redukcję stresu. Oprogramowanie Garmina Lily posiada aplikacje sportowe do jogi, pilatesu, biegania i wielu innych aktywności. Smartwatch połączony z kompatybilnym telefonem rejestruje ślad GPS aktywności prowadzonych na świeżym powietrzu, takich jak spacery, bieganie, czy jazda na rowerze. Urządzenie zapewnia też całodobowy pomiar ilości wykonanych kroków, spalonych kalorii oraz minut intensywnej aktywności.

Lily połączony z kompatybilnym smartfonem potrafi też wyświetlić powiadomienia o przychodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych, social media i alertach z pozostałych aplikacji na telefonie. Użytkowniczki telefonów z systemem Android mogą reagować na wiadomości za pomocą gotowych, zdefiniowanych wcześniej odpowiedzi. Niezwykle przydatna jest też funkcja bezpieczeństwa, która pozwala na natychmiastowe powiadomienie wybranych osób w razie wypadku. Funkcja LiveTrack pozwala bliskim na śledzenie aktywności użytkowniczki na żywo podczas aktywności na świeżym powietrzu. Producent deklaruje, że w pełni naładowana bateria zegarka dostarcza mu energii przez 5 dni.

Garmin Lily Sport posiada aluminiowy bezel, silikonowy pasek oraz tarcze z motywami naturalnymi. Jego cena wynosi 199,99 euro (~900 złotych). Z kolei wersja Classic, którą producent wycenił na 249,99 euro (~1130 złotych) ma bezel ze stali nierdzewnej, pasek z włoskiej skóry oraz tarcze inspirowane modą premium.