Garmin przygotował kolejną propozycję urządzenia dla osób aktywnych fizycznie. Zegarek Garmin Venu Sq to nowsza i zarazem tańsza wersja cieszącego się sporą popularnością modelu Venu. Co ma do zaoferowania urządzenie?

Pierwszą rzeczą, którą wyróżnia się Venu Sq jest kwadratowy kształt koperty. Wyświetlacz LCD ma przekątną 1,3 cala i rozdzielczość 240×240 pikseli. Chroni go szkło Corning Gorilla Glass 3.

Urządzenie jak na firmę Garmin przystało, posiada pokaźny zestaw funkcji, dzięki którym zyskamy większą wiedzę i kontrolę nad stanem naszego organizmu. Znajdziemy tu system całodobowego pomiaru tętna oraz wysycenia krwi tlenem (SpO2). Zegarek monitoruje sen użytkownika (z rozgraniczeniem czasu trwania fazy lekkiej, głębokiej i REM), poziom stresu oraz potrafi wyświetlać alerty o zbyt wysokim lub niskim tętnie. Za jego pomocą możemy śledzić nawodnienie organizmu, czy cykl menstruacyjny. Dodano też bardzo użyteczną funkcję Body Battery, która monitoruje poziom energii użytkownika. Posiadając wiedzę na ten temat, możemy lepiej rozplanować treningi, czas potrzebny na sen i odpoczynek.

Sprzęt jest wodoodporny do 5 ATM. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu powinien wytrzymać do 6 dni. Przy aktywnym śledzeniu lokalizacji czas ten ulega skróceniu do 14 godzin. Garmin Venu Sq posiada moduł NFC - możemy za jego pomocą korzystać z płatności zbliżeniowych Garmin Pay. W zegarku znajdziemy również moduł GPS+GLONASS oraz Bluetooth. Po sparowaniu ze smartwachem odbiera on powiadomienia o przychodzących połączeniach i z aplikacji.

Oprogramowanie Garmin Venu Sq oferuje ponad 20 zdefiniowanych trybów aktywności fizycznej, m. in. pilates, joga, trening siłowy, bieganie, pływanie na basenie czy jazda na rowerze. W pamięci urządzenia zostały zainstalowane gotowe treningi, a dodatkowe zestawy można pobrać z platformy Garmin Connect. Venu Sq liczy kroki wykonane w ciągu całego dnia, minuty intensywnej aktywności czy spalone kalorie. Umożliwia także skorzystanie z gotowych ćwiczeń oddechowych. W zależności od potrzeb dostępne są krótkie zestawy ćwiczeń redukujących stres oraz ćwiczenia ułatwiające zasypianie.

Producent przygotował dwie wersje zegarka: Garmin Venu Sq i Venu Sq Music Edition. Wersja "muzyczna" pozwala pobierać do pamięci utwory i playlisty bezpośrednio lub z zewnętrznych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Amazon Music i Deezer.

Zegarki są już dostępne w oficjalnym sklepie Garmin. Podstawowa wersja została wyceniona na 199,99 euro (około 910 pln). Wersja Venu Sq Music Edition jest natomiast nieco droższa - kosztuje 249,99 euro (około 1138 pln).

Źródło: Garmin