Po wczorajszej konferencji Apple Event do oferty producenta dołączyły dwa nowe smartwatche - to Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE. Pierwszy z nich kierowany jest do najbardziej wymagających użytkowników i fanów marki. Drugim, nieco tańszym urządzeniem firma z Cupertino będzie chciała powtórzyć swój sukces, który odniosła wypuszczając na rynek iPhone'a SE.

Apple Watch Series 6 

Za jedną z najważniejszych funkcji, które odróżniają Apple Watch Series 6 od poprzednich edycji jest bez wątpienia czujnik SpO2. Służy on do monitorowania nasycenia krwi tlenem. Zaledwie 15-sekundowy pomiar wystarcza, aby na ekranie zegarka uzyskać dane na ten temat. Nowe urządzenie posiada procesor Apple S6, który ma zapewniać niezawodne działanie oraz dłuższy czas pracy na baterii - według deklaracji producenta około 18 godzin.

Apple Watch Series 6 występuje, podobnie jak poprzednie modele, w dwóch rozmiarach kopert: 40 mm oraz 44 mm. Wyświetlacz urządzenia to OLED LTPO Retina o jasności 1000 nitów. W trybie AoD jest on 2,5 raza jaśniejszy od ekranu zastosowanego w piątej serii.

Zegarek dysponuje dyskiem twardym o pojemności 32 GB, chipem łączności bezprzewodowej Apple W3, modułem Bluetooth 5.0, Wi-Fi (802.11b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz), kompasem, żyroskopem, modułem GPS/GNSS oraz stale aktywnym wysokościomierzem, co jest nowością w smartzegarkach producenta.

Szósta odsłona smartwatcha Apple wyglądem bardzo przypomina urządzenia z serii 4 oraz 5. Pojawiły się natomiast nowe akcesoria. Jednym z nich jest jednoczęściowa opaska Solo Loop. Dzięki swojej rozciągliwości dopasowuje się kształtem do każdego nadgarstka bez potrzeby dodatkowego zapięcia. Oprócz niej pojawi się też pleciona opaska Braided Solo Loop dostępna w pięciu kolorach.

Warto zauważyć, że do swojego nowego zegarka Apple nie dołącza tym razem żadnej ładowarki! Klient otrzymuje w zestawie jedynie przewód do ładowania podłączany magnetycznie.

Ceny Apple Watch Series 6 zaczynają się od 1899 pln za wersję z aluminiową, 40 mm kopertą i modułem GPS, a sięgają nawet kwoty 3449 pln za smartwatcha z kopertą ze stali nierdzewnej w rozmiarze 44 mm, modułami GPS oraz Cellular.

Apple Watch SE

 

Nieco tańszy Apple Watch SE ma wypełniać lukę w ofercie producenta między modelami z serii 3 i najnowszą "szóstką" - generacje 4 i 5 zostały wycofane ze sprzedaży. W modelu SE producent zastosował układ Apple S5. Nowy zegarek  jest dzięki niemu 2-krotnie szybszy niż Series 3. Względem porównywanej serii, wyróżnia się on także większym wyświetlaczem, modułem GPS, krokomierzem, kompasem i wysokościomierzem. Wyposażono go w funkcje znane z ostatnich generacji, w tym wykrywanie upadków oraz monitorowanie snu. Nie znajdziemy w nim natomiast EKG oraz czujnika natlenienia krwi.

Ceny Apple Watch SE różnią się w zależności od rozmiaru koperty oraz trybu łączności:

  • koperta z aluminium 40 mm GPS - 1299 pln;
  • koperta z aluminium 44 mm GPS - 1449 pln;
  • koperta z aluminium 40 mm GPS + Cellular - 1549 pln;
  • koperta z aluminium 44 mm GPS + Cellular - 1699 pln.
Apple Fintess+

Bardzo ciekawą nowością, która została zaprezentowana podczas wczorajszej konferencji, jest nowa usługa pod nazwą "Apple Fitness+". Jest to aplikacja, którą możemy uruchomić na iPhonie, iPadzie lub AppleTV. Następnie należy sparować ją z naszym zegarkiem, aby dokonywać na bieżąco niezbędnych podczas ćwiczeń pomiarów. W zasobach Fitness+ znajdziemy dziesiątki programów treningowych, a Apple deklaruje, że liczba ta z każdym tygodniem będzie wzrastać.

Główną ideą usługi Apple Fitness+ jest pełna synchronizacja prezentowanych treningów z kluczowymi parametrami, które odbiera nasz zegarek. Jeśli na przykład podczas aktywności nasze tętno wzrośnie zbyt mocno, otrzymamy porcję ćwiczeń mniej obciążających nasz organizm.

Producent obiecuje, że w nowej usłudze każda osoba aktywna fizycznie znajdzie coś dla siebie. Fitness+ to zarówno programy z zakresu jogi, ćwiczeń na bieżni, rowerze stacjonarnym, jak i treningu siłowego.

Apple zadbał również o doznania dźwiękowe! Muzyka do ćwiczeń, którą znajdziemy w Apple Fitness+ uwzględnia kilkanaście gatunków muzycznych, każdy zatem powinien znaleźć coś dla siebie.

Usługa ma być dostępna jeszcze w tym roku, jednak wśród krajów które otrzymają do niej dostęp brakuje obecnie Polski. Koszt Fitness+ wyceniono na 9,99 $/miesiąc lub 79,99 $ rocznie. Pierwsze 3 miesiące usługi mają być bezpłatne.

Źródło: Apple