Światło dzienne ujrzały w ostatnich dniach dwa nowe zegarki Huawei. Jednym z nich jest elegancki Huawei Watch GT 2 Pro, drugim Huawei Watch Fit - zegarek sportowy z charakterystycznym, prostokątnym ekranem.

Smartwatch Huawei Watch GT 2 Pro wyprodukowany został z wysokiej klasy materiałów. Posiada tytanową kopertę i ekran typu AMOLED, który chroni niezwykle odporne na uszkodzenia szafirowe szkło. Jego przekątna to 1,39", a rozdzielczość 454x454 pikseli.

Zegarek posiada możliwość ładowania indukcyjnego oraz zwrotnego ładowania z telefonu. Producent deklaruje, że w pełni naładowana bateria o pojemności 455 mAh powinna wystarczyć na 2 tygodnie typowego użytkowania smartwatcha. W oprogramowaniu urządzenia znajdziemy ponad 100 zdefiniowanych trybów sportowych.

Watch GT 2 Pro posiada 4 GB pamięci wewnętrznej, z czego 2 GB do przechowywania plików muzycznych. Pamięć operacyjna urządzenia wynosi 32 MB. Zegarek posiada też mikrofon i głośnik do prowadzenia rozmów.

Cena Huawei Watch GT 2 Pro wynosi 1399 pln. Jego przedsprzedaż ruszyła 14 września br. i przewidziana jest do końca miesiąca. Na osoby, które zdecydują się na zakup urządzenia w tym okresie czekają słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 3!

To nie koniec nowości od Huawei - wraz z opisywanym wyżej modelem zadebiutował również Huawei Watch Fit.

Wyróżnia go prostokątny ekran AMOLED o przekątnej 1,64'' i rozdzielczości 456x280 pikseli. Zegarek waży zaledwie 21 g. Jego bateria o pojemności 180 mAh potrzebuje ok. 1,5 godziny do pełnego naładowania, które powinno zapewnić bezproblemowe użytkowanie przez 10 dni. Tak jak Watch GT 2 Pro posiada on 4 GB pamięci wewnętrznej.

Oprogramowanie Watch Fit zawiera 96 trybów sportowych. Znajdziemy tu zarówno treningi biegowe, jak i ćwiczenia fitness, które prezentowane są w atrakcyjny sposób na ekranie zegarka.

Przedsprzedaż smartwatcha również ruszyła 14 września br. i potrwa do końca miesiąca. W tym okresie do zakupionego zegarka dodawana jest inteligentna waga Huawei AH100. Urządzenie wycenione zostało w Polsce na 499 pln.

Źródło: Huawei