Smartwatch chińskiej firmy Oppo właśnie trafia do sprzedaży w Polsce. Mimo, że to pierwszy smartwatch w portfolio tego producenta, zapowiada się on bardzo ciekawie. Atrakcyjny wygląd, cena i oferowane możliwości z pewnością przemawiają za zakupem tego urządzenia!

Smartwatch posiada charakterystyczny, zakrzywiony na bocznych krawędziach wyświetlacz AMOLED. Zegarek występuje w dwóch rozmiarach - w wersji 41 mm ekran ma przekątną 1,6 cala i 301 ppi, natomiast w wariancie 46 mm - 1,91 cala i 326 ppi.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS by Google. Posiada moduł NFC, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie go do płatności zbliżeniowych Google Pay. Sercem OPPO Watch jest procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100.

Producent deklaruje, że bateria smartwatcha o pojemności 430 mAh na jednym ładowaniu powinna wytrzymać do 36 godz. (wersja 46 mm) i 24 godz. (wersja 41 mm). W trybie oszczędzania energii czas ten wydłuży się do trzech (46 mm) lub dwóch tygodni (41 mm). Zegarek posiada funkcję szybkiego ładowania VOOC. Już 15 minut ładowania powinno zapewnić dodatkowe 16 godzin pracy urządzenia.

Przy użyciu Oppo Watch możliwe będzie prowadzenie rozmów telefonicznych, jeśli tylko zegarek znajdzie się w zasięgu sparowanego z nim telefonu. Urządzenie posiada 5 czujników ruchu oraz moduły GPS+GLONASS.

Smartwatch sprawdzi się też podczas uprawiania sportu - ma 5 trybów treningowych i dostarcza wskazówek głosowych podczas ćwiczeń. Użytkownik znajdzie w nim stałe monitorowanie pulsu i faz snu. Dzięki aplikacji Google Fit możliwy będzie szybki i czytelny podgląd wszystkich uprawianych aktywności.

OPPO Watch znajdzie się w ofercie sieci T-Mobile oraz Orange, a także u partnerów detalicznych OPPO, takich jak Media Markt, Media Expert, RTV EURO AGD, x-kom, czy w Strefie Marek Allegro.

Regularna cena smartwatcha to 1299 pln (wersja 46 mm) i 999 pln (wersja 41 mm). Przedsprzedaż w Polsce już ruszyła, jednak warto wstrzymać się jeszcze z zamówieniem. W ramach specjalnej, przedpremierowej okazji w dniach 31/08 - 06/09 br. zegarki będzie można kupić w obniżonej cenie! Za model "46 mm" zapłacimy wówczas 1149 pln, a za mniejszą wersję "41 mm" 899 pln.

Oppo Watch (41 mm) oferowany będzie w dwóch kolorach - czarnym i różowym, z kolei model 46 mm w kolorach czarnym i złotym. Najpierw do sprzedaży trafią modele z WiFi. W przyszłości planowane jest wprowadzenie na polski rynek wersji LTE (eSIM).

Foto | Źródło: Oppo