Jeszcze niedawno Garmin mógł się pochwalić wyłącznie jednym zegarkiem, który poza standardowym trybem zasilania wyposażony był w ładowanie solarne. Teraz do Garmina Fenix 6X Pro Solar, bo o nim właśnie mowa, dołączają kolejne modele amerykańskiego producenta.

Garmin zdecyzował się wyposażyć w panele solarne aż trzy serie swoich zegarków. Alternatywną metodę ładowania znajdziemy teraz w serii Fenix 6, Tactix Delta oraz Instinct.

Cała szósta edycja Fenix'a otrzymała warianty solarne. Możemy zatem wybierać spośród modeli Fenix 6S, Fenix 6S Pro, Fenix 6, Fenix 6 Pro z dodatkową formą ładowania. Zależnie od wybranego wariantu, cena urządzenia będzie wyższa o ok. 1000 pln w porównaniu z modelem bazowym. We wspomnianych zegarkach zmianie uległ też rodzaj szkła pokrywający ich tarcze. Producent zastąpił Gorilla Glass 3 szkłem Power Glass.

Seria Garmin Fenix 6 wraz z "solarną aktualizacją" otrzymała też 3 nowe tryby sportowe: "surf", "MTB" oraz "ścianka wspinaczkowa". Nowe tryby najprawdopodobniej trafią też do Fenixów 6 bez solarnego wsparcia wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.

Garmin Tactix Delta, czyli bardzo wytrzymały model zegarka zgodny z normami militarnymi MIL-STD-810 również doczekał się wersji solarnej. Według zapowiedzi producenta, regularne wystawianie zegarka na słońce ma zwiększyć żywotność jego baterii o 3 dni. Tym samym Tactix Delta Solar powinien wytrzymać aż 24 dni na jednym ładowaniu. Cena urządzenia, podobnie jak w przypadku serii Fenix 6 Solar, wzrosła o 1100 pln w stosunku do modelu niesolarnego.

Modelem, w którym wprowadzono najwięcej zmian wraz z dodaniem ładowania solarnego jest Garmin Instinct Solar. Mimo, że obudowa nadal wygląda identycznie jak ta w modelu z 2018 roku, to wewnątrz zaszło wiele znaczących zmian.

Garmin zapewnia, że jego nowe urządzenie w trybie "Battery Saver" jest w stanie pracować praktycznie bez końca! Wybór trybu "Expedition Mode" powinien zapewnić 2 miesiące pracy zegarka. W standardowym trybie smartwatcha, Garmin Instinct Solar powinien działać 24 dni, a przy regularnym wystawianiu na promienie słoneczne 50 dni. Zegarek zyskał nowe szkło Power Glass, wbudowano w nim nowy czujnik tętna i dodano pulsoksymetr.

Garmin Instinct Solar to teraz trzy wersje do wyboru: Standard, Tactical oraz Surf.

Model Tactical Solar posiada tryb ukryty, możliwość pracy z noktowizorem oraz specjalne tryby taktyczne, w tym także do skakania ze spadochronem. Wersja Surf otrzymała dodatkową aplikację do mierzenia czasu na wodzie. Zegarek jest w stanie dostarczyć również informacji o pływach i falach.

Cena Garmin Instinct Solar to 1849 pln. Jest ona zatem o 800 pln wyższa od poprzedniej generacji. Garmin Instinct Solar Surf Edition oraz Tactical Edition wyceniono na 2049 pln. Zegarki pojawią się na rynku w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: garmin.com