Portfolio urządzeń firmy Polar właśnie powiększyło się o kolejny model. Jest nim Polar Unite - zegarek fitness z nadgarstkowym pomiarem tętna i monitorowaniem snu. Czego jeszcze możemy spodziewać się po tym modelu? Przyjrzyjmy się mu nieco wnikliwiej.

„Od czego zacząć?” - to często pierwsze pytanie, które przychodzi nam do głowy, gdy decydujemy się na zmianę stylu życia. Polar Unite od samego początku eliminuje wątpliwości, dostarczając wiele gotowych, spersonalizowanych pomysłów na jednostki treningowe. Zegarek wyświetla wskazówki związane ze zdrowym stylem życia oraz zapewnia kompletny zestaw funkcji i danych, które są łatwe do zrozumienia i ułatwiają rozpoczęcie przygody ze sportem.

Jedną z ciekawszych funkcji jest FitSpark - codzienne wskazówki treningowe dopasowane do profilu użytkownika. Funkcja kładzie nacisk na personalizację, biorąc pod uwagę sen, regenerację, poziom kondycji oraz historię treningów osoby używającej zegarka. Na ekranie urządzenia wyświetlane są animowane instrukcje, pomocne w treningu siłowym, kardio i uzupełniającym.

Polar Unite wyświetla dane, które pozwalają zrozumieć wysiłek związany z wykonywanym treningiem i kontrolować, czy nie ćwiczy się zbyt lekko lub zbyt intensywnie. Po zakończonym treningu zegarek udostępnia takie dane, jak: czas spędzony w poszczególnych strefach tętna, liczbę spalonych kalorii oraz obciążenie treningowe układu sercowo-naczyniowego, co ułatwia monitorowanie postępów.

Osoby dbające o linię, z pewnością ucieszy obecność "inteligentnego licznika kalorii" w zegarku. Dzięki niemu dowiedzą się, ile kalorii spaliły podczas każdej sesji treningowej, a także podczas każdego dnia. Liczba kalorii jest obliczana na podstawie danych osobowych i intensywności poszczególnych treningów.

Jeśli będziemy nosić urządzenie na ręku przez całą dobę, zgromadzi ono też dane dotyczące snu i regeneracji. W ten sposób każdego poranka otrzymamy informację o stopniu zregenerowania po ostatniej nocy.

Polar Unite waży 32 gramy. Posiada kolorowy, dotykowy ekran, który można spersonalizować, wybierając różne kolory tarczy. Zegarek potrafi też wyświetlać powiadomienia ze sparowanego z nim telefonu. Według danych producenta, czas pracy wynosi do 4 dni w trybie zegarka z włączonym całodobowym pomiarem tętna i do 50 godz. w trybie treningowym z włączoną funkcją GPS z telefonu.

Urządzenie można już kupić na stronie producenta w cenie 699 pln. Do wyboru mamy zegarki z paskiem w kolorze czarnym, białym, różowym i niebieskim w uniwersalnym rozmiarze (w zestawie dostępny jest pasek S oraz M/L).

Silikonowe, wymienne paski w kolorze miętowym i pudrowo-różowym dostępne są w cenie 109 pln. Aby nadać Polarowi Unite bardziej casualowy wygląd, można także dokupić paski skórzane w cenie 179 pln oraz tekstylne za 149 pln.

Foto | Źródło: polar.com