Jeśli jesteś osobą aktywną, która podczas uprawiania sportu lubi posłuchać swojej ulubionej muzyki, z pewnością niejednokrotnie przeszło Ci przez myśl, jak by to było biegać, nie biorąc ze sobą telefonu lub przenośnego odtwarzacza mp3? Na szczęście współczesne zegarki sportowe dają taką możliwość. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Do niedawna najczęściej spotykanym rozwiązaniem, umożliwiającym sterowanie muzyką bezpośrednio z nadgarstka było sparowanie naszego zegarka ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Mogliśmy wówczas wybierać utwory, które rozbrzmiewały w naszych słuchawkach, jednak telefon musiał nam towarzyszyć podczas całego treningu.

Obecnie coraz więcej zegarków sportowych posiada nie tylko przestrzeń dyskową, na którą wgramy naszą muzykę, ale ma także możliwość synchronizacji z playlistami takich serwisów jak Spotify, Deezer czy Apple Music, aby potem móc wygodnie korzystać z nich offline.

Niespełna dwa lata temu publikowaliśmy na łamach naszego serwisu artykuł na ten temat. Rynek wciąż się jednak rozwija i od tego czasu pojawiło się kilka nowych modeli, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Oto one!

Garmin Forerunner 245 Music

 • 500 utworów
 • Spotify - synchronizacja offline (dla kont premium)
 • Deezer
 • Amazon Music
 • ok. 6 godzin pracy GPS + muzyka
 • odtwarzanie plików offline

To jedna z ciekawszych obecnie propozycji, biorąc pod uwagę stosunek oferowanych funkcji do ceny urządzenia.

Do pamięci Forerunner’a 245 Music możemy wgrać do 500 dobrej jakości plików muzycznych, zarówno z naszej biblioteki mp3, jak i zsynchronizowanych z serwisami Spotify, Deezer i Amazon Music (dla posiadaczy kont premium). Potem wystarczy, że sparujemy nasz zegarek ze słuchawkami Bluetooth i udamy się na trening, czy pieszą wycieczkę. Smartfon nie będzie nam już niezbędny.

Urządzenie wypada również bardzo ciekawie na tle innych zegarków sportowych. Posiada precyzyjny, nadgarstkowy czujnik tętna oraz przydatne dla biegaczy funkcje, takie jak „efekt treningu”, pokazujący w jaki sposób ćwiczenia wpływają na rozwój wytrzymałości, prędkości i siły, „obciążenie treningowe”, które dostarcza dane nt. intensywności treningów z ostatnich 7 dni, czy „stan wytrenowania” informujący o efektywności treningu, szczytowej formie oraz przetrenowaniu.

Znajdziemy w nim także funkcję znaną z najnowszych, znacznie droższych modeli Garmina – mowa tu o „PacePro” - która dostarcza wskazówki dotyczące tempa w trakcie całego biegu, generowane w czasie rzeczywistym w oparciu o zmiany nachylenia terenu i osobiste preferencje tempa zawodnika.

W osobnym artykule porównaliśmy Forerunner'a 245 Music z wydanym nieco wcześniej modelem 645 Music. Przeczytajcie, aby dowiedzieć się co odróżnia te dwa zegarki.

Sprawdź aktualne ceny Garmin Forerunner 245 Music.

Apple Watch Series 5

 • 500 utworów
 • synchronizacja usługi Apple Music lub Apple Podcasts z zegarkiem
 • strumieniowe odtwarzanie (LTE) zawartość Apple Music lub Apple Podcasts
 • ok. 3 godziny pracy GPS + muzyka

Smartzegarek od Apple’a stara się sprostać oczekiwaniom klientów, którzy oprócz wyglądu, niezawodności i jakości wykonania poszukują w Apple Watch’u także funkcji sportowych.

Dedykowana aplikacja treningowa w zegarku pozwala dostosować pola danych według własnych preferencji, a nawet wyświetlać na żywo kadencję biegu zawodnika.

Nie znajdziemy tu co prawda tak wielu informacji o uprawianej aktywności jak we wspomnianym Garminie, jednak z powodzeniem możemy śledzić swoje aktywności przy pomocy najpopularniejszych aplikacji treningowych, z Endomondo i Stravą na czele.

A jak wypadają funkcje muzyczne w zegarku? Tworzenie playlist w Apple Music i synchronizowanie ich z Apple Watchem jest szybkie, przemyślane i bezproblemowe.

Subskrybenci Apple Music, którzy posiadają Apple Watch’a w wersji z dostępem do sieci komórkowej mogą nawet strumieniować muzykę bezpośrednio z zegarka.

Tego samego nie można jednak powiedzieć o aplikacji Spotify w urządzeniu. Jest ona obecnie dosyć prostym kontrolerem muzyki z naszego smartfona. Nie znajdziemy w niej ani funkcji odtwarzania utworów offline, ani tym bardziej jej strumieniowania, tak jak w usłudze Apple Music.

Dla osób, które chciałyby trochę zaoszczędzić na zakupie zegarka, dobrym rozwiązaniem może być wybór Apple Watcha Series 3. Smartwatch będzie oferował te same funkcje muzyczne, co jego 5 odsłona. Należy jednak zwrócić uwagę na wybór wersji z LTE – rozpoznamy ją po charakterystycznym czerwonym elemencie na koronie zegarka.

O Apple Watch'u Series 5 pisaliśmy tuż po jego premierze pod koniec 2019 roku. Poznajcie jego szczegółową specyfikację!

Sprawdź aktualne ceny Apple Watch Series 5.

Samsung Galaxy Watch Active 2

 • 500 utworów
 • Spotify - synchronizacja offline (dla kont premium)
 • koperta w dwóch rozmiarach 40 mm i 44mm
 • odtwarzanie plików offline

W smartzegarkach Samsunga użytkownik znajdzie dedykowaną aplikację Spotify. Posiadając konto premium tej usługi, możliwe będzie strumieniowanie muzyki przy użyciu zegarka (przez Wi-Fi lub LTE) oraz synchronizacja playlist, dzięki której ulubioną muzykę z serwisu będziemy mogli odtwarzać offline.

Galaxy Watch Active 2 występuje w dwóch rozmiarach 40 mm oraz 44 mm. Obie wersje posiadają dysk wewnętrzny o pojemności 4 GB na nasze pliki mp3 i utwory pochodzące z synchronizacji playlist Spotify.

Wybór utworów i nawigowanie pomiędzy playlistami odbywa się przy użyciu „cyfrowego pierścienia” widocznego na tarczy zegarka – jest to rozwiązanie przemyślane i bardzo wygodne.

Dla osób, które przy wyborze zegarka priorytetowo traktują sprawę jego funkcji muzycznych, Galaxy Watch Active 2 będzie bardzo dobrym wyborem.

Jeśli podczas planowania zakupu nowego sprzętu jesteśmy jednak zmuszeni poszukiwać oszczędności, ciekawą alternatywą będzie nieco starsza opaska sportowa tego samego producenta - Samsung Gear Fit 2. Ona również oferuje 4 GB wbudowanej pamięci i obsługę Spotify.

Szczegółowe dane nt. Galaxy Watch Active 2 zamieściliśmy w osobnym artykule na łamach naszego serwisu.

Sprawdź aktualne ceny zegarka.

Garmin Fenix 6 Pro

 • 2000 utworów
 • Spotify - synchronizacja offline (dla kont premium)
 • Deezer
 • ok. 10 godzin pracy GPS + muzyka
 • odtwarzanie plików offline

Garmin Fenix 6 oferuje pełną gamę funkcji muzycznych, których oczekujemy od zegarka sportowego. Posiada on dysk, który jest w stanie pomieścić nawet 2000 utworów muzycznych oraz pełną obsługę serwisów Spotify i Deezer. Podczas zakupu należy jednak pamiętać, że wyłącznie wersja „Pro” lub „Sapphire” posiada taką funkcjonalność.

Parametr urządzenia, który wyróżnia go na tle konkurencji to imponujący czas pracy na baterii. Fenix 6 potrafi pracować do 10 godzin z aktywnym śledzeniem GPS i włączoną muzyką lub nawet do 36 godzin z samym lokalizowaniem GPS. To argument, który z pewnością przekona nie jednego wytrwałego i zaawansowanego sportowo biegacza.

Zegarek zachwyca ilością i różnorodnością funkcji sportowych. Znajdziemy tu wbudowane profile aktywności dla biegów przełajowych, pływania, biegania, jazdy na rowerze, wędrówek, wiosłowania, narciarstwa przełajowego i rekreacyjnego, a także gry w golfa - blisko 40 rodzajów aktywności!

Jest tu obsługa systemów GPS, Glonass, Galileo, wysokościomierz barometryczny, 3-osiowy elektroniczny kompas, żyroskop, akcelerometr oraz termometr.

Rodzinę zegarków Garmin z serii Fenix 6 opisaliśmy tuż po ich premierze w 2019 roku.

Sprawdź aktualne ceny Garmin Fenix 6 Pro.

Suunto 7

 • 500 utworów
 • Spotify
 • Google Play Music
 • ok. 5 godzin pracy GPS + muzyka
 • odtwarzanie plików offline

Suunto 7 jest pierwszym modelem fińskiego producenta, który pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google.

Podczas gdy większość smartzegarków dysponuje 4 GB pamięci wewnętrznej, Suunto 7 ma jej aż 8 GB, dzięki czemu możemy w nim przechowywać naprawdę duże zbiory swoich ulubionych nagrań.

Wprawdzie Wear OS nie umożliwia synchronizacji offline ze Spotify (jedynie sterowanie muzyką za pomocą zegarka), jednak mamy dostęp do biblioteki Google Play Music, z której pobierzemy muzykę do pamięci smartwatcha.

Jakie funkcje sportowe znajdziemy w Suunto 7? Mamy tu ponad 70 trybów sportowych, GPS i nadgarstkowy pomiar tętna. Obsłużymy popularne aplikacje rejestrujące naszą aktywność, takie jak Strava, Endomondo, czy TrainingPeaks.

Ciekawą funkcją zegarka jest bezpłatny dostęp do map offline ze szczegółami terenu oraz map popularności dla 15 popularnych aktywności sportowych (m. in. biegania, pływania i jazdy na rowerze). Dzięki nim zapoznamy się z najpopularniejszymi trasami w okolicy i zdecydujemy, czy ćwiczyć tam, gdzie trenują inni, czy trzymać się z dala od utartych szlaków.

Gdy Suunto 7 jako pierwszy model fińskiego producenta zadebiutował z systemem Wear OS informowaliśmy Was o tym na naszej stronie.

Sprawdź aktualne ceny Suunto 7.

Garmin Vivoactive 4

 • 500 utworów
 • Spotify - synchronizacja offline (dla kont premium)
 • Deezer
 • ok. 6 godzin pracy GPS + muzyka
 • odtwarzanie plików offline

Vivoactive 4 to smartwatch Garmina, który łączy w sobie funkcje muzyczne znane z innych modeli producenta, płatności zbliżeniowe Garmin Pay oraz dużą różnorodność wgranych fabrycznie profili do uprawiania aktywności sportowych.

Zegarek wyposażony został w przystępne, animowane wskazówki dotyczące treningu wydolnościowego, siłowego, jogi i pilates, które użytkownik może oglądać na ekranie urządzenia.

Możemy monitorować naszą aktywność fizyczną za pomocą ponad 20 wgranych aplikacji sportowych GPS i aplikacji do aktywności w pomieszczeniach. Obejmują one m. in. spacery, bieganie, jazdę na rowerze, pływanie na basenie, trening cardio, jogę czy golf.

Z Garminem Vivoactive 4 nie potrzebujemy smartfona, aby słuchać muzyki podczas treningu. Możemy pobierać utwory bezpośrednio na zegarek, w tym także listy odtwarzania z konta w serwisach Spotify lub Deezer (wymagana subskrypcja premium).

Zarówno model "Vivoactive 4", jak i opisany niżej "Venu" amerykański producent zaprezentował podczas Targów IFA w Belinie pod koniec 2019 roku. Wtedy też przyjżeliśmy się im nieco wnikliwiej w osobnym artykule.

Sprawdź aktualne ceny Garmin Vivoactive 4.

Garmin Venu

 • 500 utworów
 • Spotify - synchronizacja offline (dla kont premium)
 • Deezer
 • Amazon Music
 • ok. 6 godzin pracy GPS + muzyka
 • odtwarzanie plików offline

Pod względem funkcjonalności, opisywany wyżej Vivoactive 4 przewyższa Garmina Venu bezapelacyjnie. To, co wyróżnia Venu wśród pozostałych zegarków producenta, to zastosowanie po raz pierwszy ekranu typu AMOLED.

Pod względem muzycznym, Garmin Venu oferuje miejsce na około 500 nagrań ,a także synchronizację offline z usługami Spotify, Deezer oraz Amazon Music.

W zegarku znajdziemy 20 aplikacji sportowych, które analizują naszą aktywność fizyczną i dostarczają podstawowych informacji o spalonych kaloriach, liczbie powtórzeń oraz pokonanym dystansie.

Do tego smartwatch wyświetli na swoim ekranie animacje treningowe, które ułatwią poprawne wykonywanie ćwiczeń i informacje o stanie naszego zdrowia.

Dzięki pulsoksymetrowi oraz pozostałym czujnikom zegarka dowiemy się o zmianach w rytmie pracy serca, nieregularnościach oddechowych, czy zbyt intensywnym stresie.

Garmin Venu oferuje ponadto moduł GPS, dostęp do płatności zbliżeniowych Garmin Pay oraz nadgarstkowy czujnik tętna.

Dodając do tego 6-godzinny czas pracy na jednym ładowaniu z aktywnym śledzeniem GPS i włączoną muzyką, smartwatch ten będzie ciekawą propozycję dla wielu średniozaawansowanych biegaczy.

Sprawdź aktualne ceny Garmin Venu.

Garmin Forerunner 945

 • 1000 utworów
 • Spotify - synchronizacja offline (dla kont premium)
 • Deezer
 • Amazon Music
 • ok. 10 godzin pracy GPS + muzyka
 • odtwarzanie plików offline

Forerunner 945 to zegarek stworzony z myślą o triathlonistach. Wyposażono go m. in. w mapę Europy z funkcjami nawigacyjnymi, zbliżeniowe płatności Garmin Pay czy pulsoksymetr, który pozwala określić stopień aklimatyzacji. Urządzenie może rejestrować parametry ponad 30 rodzajów aktywność.

W stosunku do swojego poprzednika (modelu Forerunner 935) wydłużono czas pracy na baterii, tarczę zegarka pokryto wytrzymałym szkłem Corning Gorilla Glass DX oraz dodano bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Zegarek współpracuje teraz z serwisami Spotify, Deezer i Amazon Music oraz pozwala na instalację własnej bazy utworów w pamięci wewnętrznej.

Wszystkie wspomniane wyżej udogodnienia sprawiają, że Garmina Forerunner 945 można śmiało zaliczyć do pierwszej ligi urządzeń dedykowanych zaawansowanym biegaczom.

Model Garmin Forerunner 945 zadebiutował wraz z czterema innymi zegarkami producenta: modelem 245, 245 Music, 45 oraz 45S. Więcej o tym w artykule: Aż pięć nowych zegarków od Garmina!

Sprawdź aktualne ceny Garmin Forerunner 945.

Amazfit Smart Sports Watch 3 (Amazfit Stratos 3)

 • 2 GB pamięci na pliki muzyczne
 • brak wsparcia dla streamingu muzyki
 • ok. 35 godzin pracy w trybie GPS
 • odtwarzanie offline plików mp3

W naszym zestawieniu postanowiliśmy zamieścić też propozycję od chińskiego producenta sprzętu elektronicznego, firmy Xiaomi.

Amazfit Stratos 3 wyposażony został w dotykowy wyświetlacz 1,34", pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3. Zegarek obsługuje cztery systemy nawigacji: GPS, Glonass, Galileo i Beidou. Jest wodoodporny do głębokości 50 m.

Stratos 3 potrafi gromadzić dane dotyczące 19 różnych dyscyplin sportowych, m. in. biegania, chodzenia, biegów w terenie, kolarstwa, kolarstwa halowego, orbitreka, wspinaczki, pływania w basenie, pływania na otwartych wodach, triathlonu, nart, tenisa i piłki nożnej. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi analizy ćwiczeń Firstbeat rejestruje szczegółowe dane, takie jak VO2max, obciążenie treningowe, efekt treningu oraz czas odpoczynku.

Jak prezentują się funkcje muzyczne urządzenia od Xiaomi? Nie mamy tu wsparcia popularnych usług streamingowych. Możemy natomiast odtwarzać muzykę z wbudowanej pamięci o pojemności 2 GB.

Sprawdź aktualne ceny Amazfit Stratos 3.

Fossil Gen 5

 • 8 GB pamięci na pliki muzyczne
 • odtwarzanie plików mp3 offline
 • brak wsparcia dla synchronizacji offline z usługami streamingu muzyki
 • do 36 godzin pracy na baterii (4 tryby zarządzania baterią)

Piąta generacja smartzegarków Fossil otrzymała bardzo szybki i wydajny układ Qualcomm Snapdragon Wear 3100 i firmowane przez Google oprogramowanie Wear OS. Dotykowy wyświetlacz zegarka ma średnicę 1,28 cala i został wykonany w technologii AMOLED. Urządzenie wyposażono w 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci masowej. 

Fossil Gen 5 oferuje takie funkcje, jak pulsometr, moduł NFC (dający możliwość płatności zbliżeniowych Google Pay), łączność Bluetooth, Wi-Fi, GPS, a także bezprzewodowe ładowanie baterii. Według danych producenta, wewnętrzny akumulator zegarka naładujemy do poziomu 80% w ok. 50 minut.

Funkcja Fitness Tracker prześledzi naszą aktywności i dokona jej niezbędnych pomiarów. Uzyskamy w ten sposób informacje nt. przebytego dystansu, ilości kroków, czy liczby spalonych kalorii.

Dużym udogodnieniem jest też wsparcie dla usługi Google Assistant. Użytkownik za jej pomocą może wydawać polecenia oraz zadawać pytania, uzyskując na nie odpowiedzi.

Jeśli zaś chodzi o funkcje muzyczne, mamy tu do dyspozycji 8 GB przestrzeni wewnętrznej na nasze ulubione utwory. W smartwatchu nie znajdziemy funkcji synchronizującej offline nasze playlisty z serwisów streamingowych. Możemy natomiast z poziomu zegarka sterować odtwarzaniem muzyki z telefonu i popularnych platform, takich jak iTunes, czy Spotify.

Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym przez producenta, jest wbudowany w Fossil'a Gen 5 głośnik. Dzięki niemu otrzymujemy możliwość słuchania muzyki, otrzymywania komunikatów głosowych od Asystenta Google oraz rozmowy z poziomu zegarka.

Piątą generację zegarków Fossila przedstawiliśmy Wam w innym artykule na naszej stronie.

Sprawdź aktualne ceny Fossil Gen 5.

Fitbit Versa 2

 • 300 utworów (2.5 GB pamięci wewnętrznej)
 • odtwarzanie plików mp3 offline
 • brak wsparcia dla synchronizacji offline z usługami streamingu muzyki
 • do 5 dni pracy na baterii

Smartwatch może pochwalić się m. in. wodoodpornością do głębokości 50 metrów, wyświetlaczem AMOLED z funkcją Always On Display, modułem NFC i GPS oraz obsługą płatności mobilnych Fitbit Pay. Jego ekran pokryty został szkłem Corning Gorilla Glass trzeciej generacji.

Zegarek monitoruje aktywność użutkownika i jego tętno. Oferuje ponad 15 trybów ćwiczeń opartych na celach. Posiada zaawansowane funkcje monitorowania faz snu, które dostarczają wyniki zależne od indywidualnego tętna, odpoczynku oraz przebudzeń.

Smartwatch potrafi wyświetlać powiadomienia o przychodzących wiadomościach, połączeniach, wydarzeniach z kalendarza oraz alertach z aplikacji. Wbudowany w Versę 2 mikrofon potrafi przekonwertować mowę na tekst, dzięki czemu użytkownicy posiadający telefony z systemem Android mogą odpowiadać na sms-y i powiadomienia bezpośrednio z zegarka.

Zainstalowana w urządzeniu aplikacja Spotify pozwala odtwarzać muzykę oraz podcasty z tego serwisu. Nie umożliwia jednak synchronizacji offline naszych playlist. W zegarku można natomiast przechowywać i odtwarzać ponad 300 utworów muzycznych oraz dodawać playlisty z aplikacji Deezer.

Model Versa 2 został przez nas szczegółowo opisany tuż po premierze, którą firma Fitbit zorganizowała w 2019 roku.

Sprawdź aktualne ceny Fitbit Versa 2.