Firma Fitbit zaprezentowała najnowszą, czwartą już wersję swojej sportowej opaski. Charge 4 wyróżnia się na tle swojego poprzednika wbudowanym odbiornikiem GPS oraz modułem NFC zarówno w wersji standardowej, jak i specjalnej.

Opisywana smartopaska posiada monochromatyczny, dotykowy ekran OLED. Znajdziemy w niej pulsometr, który potrafi prowadzić pomiary tętna użytkownika 24 godziny na dobę. Jest również funkcja monitorowania snu wraz z oceną jego jakości i podziałem na poszczególne fazy. "Inteligentny budzik", wykorzystujący uczenie maszynowe, podejmie próbę wybudzenia w optymalnym dla danego użytkownika momencie.

Dzięki zastosowaniu odbiornika GPS i modułu NFC, właściciele opasek Fitbit Charge 4 nie będą już musieli zabierać smartfona na treningi lub piesze wyprawy. Opaska sama zarejestruje przebytą trasę, a opcja płatności Fitbit Pay, bazująca na module NFC, pozwoli zapłacić za niezbędne zakupy przed powrotem do domu.

Urządzenie posiada moduł Bluetooth 4.0, a jego obudowa jest wodoszczelna do głębokości 50 metrów.

Po sparowaniu i zsynchronizowaniu opaski ze smartfonem, wszystkie zebrane przez Fitbit Charge 4 dane można wygodnie przeglądać w aplikacji Fitbit. W niej również ustalimy cele dla naszej aktywności i będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w wyzwaniach. Z poziomu opaski możemy również kontrolować odtwarzanie muzyki w aplikacji Spotify.

Według deklaracji producenta, Fitbit Charge 4 wytrzymuje maksymalnie siedem dni na jednym ładowaniu baterii. W przypadku korzystania z GPS, czas ten skraca się do 5 godzin.

Opaska Fitbit Charge 4 w wersji standardowej została wyceniona na 669 pln. Za wersję Special Edition z tą samą specyfikacją techniczną, lecz innym paskiem zapłacimy 779 pln. Już w kwietniu sprzęt ma być dostępy online i w sklepach stacjonarnych na całym świecie.