Dzisiaj do sprzedaży w Polsce trafia smartwatch Honor MagicWatch 2. Zegarek dostępny jest w rozmiarach 42 mm oraz 46 mm. Oba rozmiary występują też w dwóch wariantach kolorystycznych. Smartwatch kusi długim czasem pracy na jednym ładowaniu, wynoszącym nawet 14 dni!

Najnowsze zegarki Honor'a posiadają ekran typu AMOLED o przekątnej 1,2 lub 1,39 cala. Koperty zostały wykonane z rafinowanej stali nierdzewnej 361L. Urządzenie jest wodoodporne do głębokości 5 atmosfer. Jego sercem jest układ Kirin A1, mający zapewnić urządzeniu wysoką wydajność i energooszczędność. Według deklaracji producenta, bateria w większym smartwatchu wytrzymuje do 14 dni na jednym ładowaniu. Mniejszy zegarek powinien z kolei wytrzymywać do 7 dni bez dodatkowego doładowywania.

Smartwatch podobnie jak inne urządzenia tej klasy potrafi monitorować ruch i puls użytkownika. Posiada odbiorniki GPS i GLONASS. Oprogramowanie zegarka zawiera 15 programów sportowych, z czego 8 do wykonywania na świeżym powietrzu, a 7 w pomieszczeniu. Są to m. in. bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka, triathlon, pływanie czy wiosłowanie.

Szczególnie cieszy bardzo rozbudowany program dla biegaczy. Znajdą tu oni aż 13 profesjonalnych kursów od poziomu początkującego do zaawansowanego. W oprogramowaniu smartwatcha znalazły się też porady, jak skutecznie i bezpiecznie zwiększać wysiłek treningowy.

Zegarek usatysfakcjonuje też miłośników słuchania muzyki podczas uprawiania aktywności fizycznej. Ma on 2 GB pamięci wewnętrznej, do której można skopiować swoje ulubione piosenki i słuchać przez sparowane słuchawki Bluetooth. Alternatywnie można sterować muzyką odtwarzaną na telefonie przez aplikację Spotify.

Honor MagicWatch 2 potrafi wyświetlać powiadomienia oraz informacje pogodowe pochodzące ze smartfona. Ma też ulepszony mechanizm śledzenia snu TrueSleep 2, rozpoznający 6 popularnych zaburzeń, które mogą wpływać na jakość wypoczynku. Funkcja TruRelax, którą znajdziemy w zegarku pomaga wrócić do równowagi, sugerując w odpowiednim czasie ćwiczenia oddechowe. Technologia TruSeen, którą znamy już z urządzeń Huawei, monitoruje rytm serca gdy użytkownik pozostaje w spoczynku, informując o gwałtownych wzrostach albo spadkach pulsu.

Niewątpliwą zaletą Honora MagicWatch 2 jest możliwość odbierania i wykonywania połączeń telefonicznych (za pośrednictwem Bluetooth 5.1), za pomocą słuchawek lub wbudowanego głośnika i mikrofonu, także wtedy gdy użytkownik znajduje się w odległości do 150 m od telefonu.

Honor MagicWatch 2 wyceniony został w Polsce na kwotę 799 pln. Sprzedaż rozpoczyna się już dziś. Urządzenie sprzedawane będzie w rozmiarach 46 mm i 42 mm, w kolorach czarnym i brązowym (wersja 46 mm) oraz czarnym i złotym (wersja 42 mm).