Użytkownicy smartfonów z Androidem i iOS mogą teraz skorzystać z aplikacji Boomerun. Co to takiego? To aplikacja polskich twórców, która przyznaje użytkownikowi punkty za każde sto wykonanych kroków. Zgromadzone w ten sposób punkty można następnie zamienić na nagrody.

Zasada działania aplikacji jest niezwykle prosta. Im więcej kroków wykonujemy, tym więcej wirtualnych punktów tzw. "boomerunów" otrzymujemy. Każde 100 kroków to jeden boomerun. Zebrane w ten sposób punkty możemy wymieniać na nagrody. Są to m. in. bony zakupowe Decathlon, Allegro, TK Maxx, Zalando, kupony na zakup usług streamingowych, takich jak Spotify, czy Netflix, zegarki sportowe, opaski fitness czy słuchawki. Na platformie obecnych jest na dzień dzisiejszy ok. 40 marek.

Po pobraniu i instalacji Boomerun ze sklepu Google Play lub App Store, aplikację należy połączyć z kontem Google Fit lub Apple Health. Jedynie w ten sposób możliwe będzie liczenie naszych kroków i przyznawanie za nie boomerunów. W jednej z najnowszych aktualizacji Boomerun, jej twórcy dodali możliwość integracji również z aplikacją Strava.

Według danych firmy odpowiedzialnej za Boomerun, umiarkowanie aktywna osoba wykonuje ok. 7 000 kroków dziennie. To przekłada się na mniej więcej 2 500 000 kroków rocznie. Jest to zatem ekwiwalent punktów, pozwalających zarobić 100 zł. Możemy zastanawiać się, czy taki przelicznik nas satysfakcjonuje czy nie. Z drugiej strony, każdy z nas i tak wykazuje pewną aktywność ruchową w ciągu dnia. Możemy zatem pozwolić aplikacji zliczać nasze kroki, a następnie czerpać z tego mniejsze lub większe profity.

Boomerun już od dłuższego czasu dostępna była w zasobach sklepów Google Play i App Store. Jednak dopiero z początkiem grudnia 2019 r. pojawiły się w niej dość ciekawe oferty. Jest to efekt współpracy twórców aplikacji z wieloma firmami. W momencie pisania tego artykułu, za zebrane punkty użytkownik może otrzymać produkty m. in. takich marek jak: Apple, Garmin, Xiaomi, Bose, Answear, Zara, Gino Rossi, W. Kruk czy Green Point.

Twórca aplikacji za cel na najbliższe 3 lata stawia sobie pozyskanie ok. 3 mln użytkowników aplikacji. Ma nadzieję, że będzie w tym gronie duża grupa osób, które zaczną się regularnie ruszać dzięki korzyściom oferowanym przez Boomerun.

Aplikacją zainteresował się Narodowy Fundusz Zdrowia. Plany jej wykorzystania mają również firmy ubezpieczeniowe oraz pracodawcy, którym zależy na motywowaniu swoich pracowników do ruchu, który korzystnie wpływa na poprawę ich kondycji fizycznej i zmniejsza ryzyko chorób serca, cukrzycy i nowotworów.

Według danych szacunkowych Centre for Economics and Business Research, 5,8 mln Polaków jest nieaktywnych fizycznie. Koszty leczenia następstw braku aktywności fizycznej wynoszą natomiast 219 mln euro rocznie, czyli 940 mln złotych. Zmniejszenie liczby osób biernych ruchowo o 20% pozwoliłoby zapobiec 5,8 tys. przedwczesnych zgonów, a jednocześnie przynieść prawie 200 mln złotych oszczędności.

Źródło: boome.run