Google zaprezentowało wczoraj kolejną generację swoich słuchawek Pixel Buds 2. Poprzednia wersja urządzenia ma już dwa lata. Decydując się na odświeżenie linii, producent postawił na brak jakichkolwiek przewodów, kilka ciekawych rozwiązań technologicznych oraz przyjemną dla oka, pastelową kolorystykę.

Google Pixel Buds 2 zostały zaprojektowane tak, aby trzymały się stabilnie w uchu nawet podczas intensywnych ćwiczeń. W ich wnętrzu znajdziemy dynamiczne przetworniki 12 mm. Każda słuchawka posiada także dwa wbudowane mikrofony, mające zapewnić wysoką jakość rozmów. Słuchawki mają zawsze aktywną funkcję Asystenta Google oraz opcję tłumaczenia na żywo. Użytkownik może sterować odtwarzaną muzyką bezpośrednio z obudowy urządzenia. Zastosowany w Pixel Buds 2 akcelerometr głosu, który wykrywa mowę poprzez wibracje kości szczęki, ma zapewnić dobre przechwytywanie dźwięku podczas biegania i silnego wiatru.

Słuchawki posiadają funkcję dźwięku adaptacyjnego, dzięki czemu poziom głośności dynamicznie dostosowuje się do warunków otoczenia. W miejscach, gdzie panuje zgiełk poziom głośności będzie wyższy, natomiast po opuszczeniu głośnego pomieszczenia, poziom ten zostanie automatycznie zmniejszony.

Nowa słuchawki Google współpracują zarówno z urządzeniami z systemem iOS, jak i Android (6.0 lub nowszym). Łączność bezprzewodowa realizowana jest przez moduł Bluetooth 4.0. Google Pixel Buds 2 automatycznie wykrywają moment włożenia i wyjęcia ich z ucha, dzięki czemu mogą rozpocząć lub wstrzymać odtwarzanie muzyki w zależności od swojego położenia.

Słuchawki przechowujemy w drobnym, owalnym etui, które pełni też funkcję stacji dokującej, doładowującej słuchawki po zakończeniu użytkowania. Zgodnie z informacjami publikowanymi przez producenta, Pixel Buds 2 mają pracować max. 5 godzin na jednym ładowaniu. Po umieszczeniu ich w etui, czas ten wzrasta do 24 godzin.

Google Pixel Buds 2 pojawią się w sprzedaży wiosną 2020 roku w cenie 179 USD (ok. 700 pln). Dostępne będą w 4 kolorach: białym, pomarańczowym, miętowym oraz czarnym.

Foto: Google