Ogromnym atutem zegarków Garmin jest możliwość rozszerzania ich funkcjonalności o dodatkowe aplikacje dostępne w sklepie Connect IQ. Zwolennicy słuchania muzyki i podcastów podczas uprawiania aktywności fizycznej mieli do tej pory możliwość korzystania z funkcjonalności oferowanych przez platformy Spotify, Amazon Music (niedostępny obecnie w Polsce), czy Deezer. Brakowało wśród nich jednego z kluczowych graczy w tym segmencie - YouTube Music. Sytuacja właśnie uległa zmianie!

Strava jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do rejestrowania aktywności sportowych. Jej podstawowe funkcje dostępne są za darmo, natomiast te bardziej zaawansowane, włączając w to szczegółowe analizy treningowe, dostępne są w płatnym modelu subskrypcyjnym. W ostatnich dniach zorganizowany został w Los Angeles Strava Camp, na którym twórcy aplikacji przedstawili główne kierunki rozwoju aplikacji w najbliższych miesiącach.

Strava, czyli jedna z najpopularniejszych aplikacji do rejestrowania i analizy aktywności sportowych, właśnie otrzymała nową funkcjonalność. Jest nią wbudowany w aplikację komunikator, który umożliwia wysyłanie prywatnych wiadomości zarówno do pojedynczych znajomych, jak i całych grup.

Trzy lata po premierze zegarka Polara Vantage V2, producent prezentuje jego trzecią odsłonę. Jak na nową wersję przystało, urządzenie wprowadza wiele nowości względem swojego poprzednika. Do najważniejszych zaliczyć można z pewnością zestaw bioczujników Polar Elixir, wyświetlacz AMOLED, GPS o podwójnej częstotliwości oraz mapy offline.

Przy okazji premiery nowych smartfonów z serii iPhone 15, firma Apple zaprezentowała również dwa zegarki - Apple Watch Series 9 oraz Apple Watch Ultra 2. Choć z zewnątrz nie znajdziemy znaczących różnic między nowymi smartwatchami a ich poprzednikami, to wewnątrz dokonano kilku ważnych zmian.