Strava, czyli jedna z najpopularniejszych aplikacji do rejestrowania i analizy aktywności sportowych, właśnie otrzymała nową funkcjonalność. Jest nią wbudowany w aplikację komunikator, który umożliwia wysyłanie prywatnych wiadomości zarówno do pojedynczych znajomych, jak i całych grup.

Trzy lata po premierze zegarka Polara Vantage V2, producent prezentuje jego trzecią odsłonę. Jak na nową wersję przystało, urządzenie wprowadza wiele nowości względem swojego poprzednika. Do najważniejszych zaliczyć można z pewnością zestaw bioczujników Polar Elixir, wyświetlacz AMOLED, GPS o podwójnej częstotliwości oraz mapy offline.

Przy okazji premiery nowych smartfonów z serii iPhone 15, firma Apple zaprezentowała również dwa zegarki - Apple Watch Series 9 oraz Apple Watch Ultra 2. Choć z zewnątrz nie znajdziemy znaczących różnic między nowymi smartwatchami a ich poprzednikami, to wewnątrz dokonano kilku ważnych zmian.

Do sprzedaży trafił właśnie nowy zegarek Garmin. Model Venu jest kolejnym, który producent wyposażył w AMOLED'owy ekran. Wyróżnia go długi, bo aż 14-dniowy, czas pracy baterii w trybie smartwatcha, a także wbudowany głośnik i mikrofon, które po sparowaniu ze smartfonem umożliwią wykonywanie i odbieranie połączeń.

Dwa flagowe modele zegarków sportowych Garmin - Fenix 7 oraz Epix Gen 2 pojawiły się właśnie w wersji "Pro". Producent rozbudował w nich funkcje treningowe, wyposażył w nowy, zaawansowany czujnik tętna oraz zróżnicował pod względem wielkości.