Biegać mądrze

Autor: opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: Inne Spacery

Rok wydania: 2011

Nr wydania: I

Oprawa: miękka

Ilość stron: 250

1 1 1 1 1 Średnia ocena 0.00 (Ilość ocen: 0)

Książki nie napisał jeden autor, ale prawdziwa plejada gwiazd. Piętnastu ludzi, którzy tworzyli i tworzą historię amerykańskiego biegania. Mistrzowie olimpijscy i narodowi, zwycięzcy i organizatorzy największych i najsłynniejszych maratonów, autorzy bestselerowych książek o bieganiu, naukowcy i zawodowi sportowcy. Ludzie popychający bieganie do przodu.

„Biegać mądrze” to książka sumująca ogrom wiedzy zdobytej przez lata startów, treningów, organizowania zawodów – życia bieganiem. Jeśli szukasz prostego planu zapisanego w kilku tabelach – nie sięgaj po tę książkę. „Biegać mądrze” nie podsuwa prostych recept i łatwych odpowiedzi. Tu liczą się niuanse.

Choć 15 autorów daje z pozoru sprzeczne podpowiedzi (biegaj więcej – biegaj mniej, ścigaj się – nie ścigaj, wszystko planuj – biegaj na wyczucie), to właśnie w tych przeciwieństwach skrywa się prawdziwa mądrość. Dzięki tej książce dowiesz się, jak cieszyć się bieganiem nie tylko na najbliższym treningu czy wyścigu – lecz przez całe życie.

Kolejna amerykańska książka o bieganiu? Tak!

Najstarszy rokrocznie rozgrywany maraton nowożytny organizowany jest w Bostonie od 1897 roku. Polski najstarszy maraton (na pełnym dystansie) wystartował 70 lat później – w 1969 roku, w Dębnie. Wzięła w nim udział garstka wytrawnych biegaczy. W tamtym czasie w Stanach Zjednoczonych już nadciągał prawdziwy boom – w latach 70-tych amerykanie oszaleli na punkcie biegania. Wtedy właśnie zaczęto na masową skalę produkować sprzęt i buty dla biegaczy. Pod koniec lat 70-tych książki o bieganiu należały do najlepiej sprzedających się tytułów w księgarniach. W połowie lat 80-tych 25 milionów Amerykanów deklarowało, że regularnie biega.

Jeśli od kogoś czerpać wiedzę i inspiracje – to z pewnością od doświadczonych zawodników, trenerów i pasjonatów biegania zza wielkiej wody.

Źródło: empik.com