Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata

Autor: Jim Afremow

Wydawnictwo: Galaktyka

Tytuł oryginału: The Champion's Mind: How Great Athletes Think, Train, and Thrive

Tłumaczenie: Piotr Pazdej

Rok wydania: 2022

Nr wydania: I

Oprawa: miękka

Ilość stron: 288

1 1 1 1 1 Średnia ocena 0.00 (Ilość ocen: 0)

Co w świecie sportu odróżnia kilku najlepszych od całej rzeszy pozostałych zawodników? Mentalność. Znaczenie psychiki zostało kiedyś znakomicie podsumowane przez legendę koszykówki Kareema Abdula-Jabbara: „Twój umysł jest tym, co sprawia, że wszystko inne działa”. A wybitny tenisista Novak Djokovic dodaje: „[Pomiędzy] setką najlepszych graczy nie ma dużej różnicy fizycznej... Decyduje psychiczna zdolność radzenia sobie z presją, do grania na najwyższym poziomie w odpowiednich momentach”.

Oczywiście większość z nas nie zarabia na życie uprawianiem sportu i nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Ale każdy sportowiec może wypracować taką samą mentalność. Każdy z nas jest w stanie osiągnąć najwyższy poziom w grze w życie, docierając do maksimum własnych możliwości. Możemy walczyć o to, by być najlepszą wersją samych siebie. A kiedy na naszej drodze pojawią się przeciwności losu, każdy z nas może zachować się jak „zawodowiec”. I wypracować taką determinację, silną wolę i mentalność, które będą pchały nas do przodu. Naprawdę każdy człowiek może zacząć stosować mistrzowskie podejście.

W książce "Umysł mistrza" psycholog sportowy dr Jim Afremow przedstawia metody treningowe, które stosuje w pracy z olimpijczykami, mistrzami świata oraz wieloma zawodowymi sportowcami:
- jak wejść w „strefę”?
- jak rozwijać się w zespole i jednocześnie zachować pokorę?
- jak robić postępy w danej dyscyplinie sportu i utrzymać doskonałą formę przez długi czas?
- jak dopasować skuteczną rutynę przedstartową do własnych potrzeb, aby przezwyciężyć wszelkie przeciwności pojawiające się podczas startu?

Źródło: galaktyka.com.pl