Pod górę. Trening dla biegaczy i skitourowców

Autor: Steve House, Scott Johnston, Kilian Jornet

Wydawnictwo: Galaktyka

Tytuł oryginału: Uphill Athlete

Tłumaczenie: Piotr Pazdej

Rok wydania: 2020

Nr wydania: I

Oprawa: miękka

Ilość stron: 448

1 1 1 1 1 Średnia ocena 0.00 (Ilość ocen: 0)

"Pod górę" to najlepsze kompendium dla biegaczy górskich i skialpinistów, jakie jest w tej chwili dostępne na rynku wydawniczym.

Doskonały podręcznik dla sportowców, pragnących poprawić wyniki w sportach górskich, mogą napisać wyłącznie ludzie, których doświadczenie w szybkim poruszaniu się pod górę jest równie duże, jak wiedza o tym, co nauka mówi o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. A Steve House i Scott Johnston nieraz udowodnili już swoje kompetencje w obu tych obszarach. Wspierani przez jednego z najwybitniejszych sportowców wytrzymałościowych naszych czasów Kíliana Jorneta oraz wielu innych znakomitych zawodników, wyjaśniają w przystępny sposób zarówno złożoność treningu w sportach górskich, jak i jego specyfikę. Ta książka to coś więcej niż tylko rzetelna wiedza, dzięki której każdy może nauczyć się efektywniej trenować i osiągnąć najwyższą formę – to także wspaniałe źródło motywacji, odkrywające przed czytelnikiem fascynujący świat górskich sportów wytrzymałościowych.

W książce znajdziesz m. in.:
- szczegółowe informacje na temat fizjologicznych podstaw treningu wytrzymałościowego;
- praktyczną wiedzę dotyczącą metodologii treningu wytrzymałościowego;
- skuteczne sposoby grupowania poszczególnych elementów planu treningowego;
- informacje o prawidłowym sposobie przechodzenia od budowania wydolności tlenowej do osiągania założonego poziomu wytrzymałości tempowej;
- przykłady gotowych planów treningowych oraz sugestie dotyczące sporządzania własnego zindywidualizowanego programu.

Źródło: galaktyka.com.pl